Зустріч учасників проєкту СМФ: підсумки року, питання та можливості


5 грудня відбулася зустріч фермерів-учасників проєкту «Сімейні молочні ферми» з командою проєкту, представниками молокозаводів та постачальників сільськогосподарської техніки. Мета події – підвести підсумки року, обговорити проблемні питання та знайти можливі шляхи їх вирішення. Участь у заході взяли майже 50 представників з 29 сімейних молочних ферм з чотирьох областей: Волинської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької.

Під час зустрічі ініціатор та головний ідеолог проєкту Михайло Корилкевич поділився успіхами проєкту, а саме визнанням досягнень останнього серед вищих органів влади: «Нас визнали в міністерстві агрополітики та продовольства. На останньому Молочному форумі представники міністерства відмітили, що сімейні ферми виведуть молочну галузь з кризи».

А ще наголосив на необхідності зниження собівартості виробництва молока та знаходження нових джерел отримання доходів: «Знижувати собівартість, оптимізувати виробництво так, щоб молоко було дешевшим, а прибуток – великим». 

Про плани проєкту «Сімейні молочні ферми» на 2022 рік поділилася операційний директор Людмила Іващук. Вона звернула увагу на необхідність зменшення собівартості виробництва молока. Із цією метою планується запровадити спільне вирощування кормів, що дозволить знизити витрати на логістику та стане додатковим джерелом отримання доходів. А ще приділити увагу покращенню якості поголів’я, адже правильний догляд за нетелями підвищить їхню вартість і може принести значні грошові надходження. Крім цього, зараз ведеться робота, щоб у наступному році кредитна спілка «Агро Бізнес Кредит» отримала державне відшкодування по відсотках за фермерськими кредитами.

Детально про підсумки і досягнення проєкту розповів директор з франчайзингу Сергій Чернієнко. За поточний рік було відкрито 59 сімейних ферм, 1 з яких по франшизі. Ферми проєкту отримали 10 млн грн дотацій. У східних областях України з’явились представництва проєкту (Сумська, Полтавська, Миколаївська області).

Жваві дискусії між фермерами та представниками молокозаводів викликали питання щодо якості молока, підтвердження його кількісних і якісних характеристик при здаванні, правильності документального оформлення здавання молока.

Завершився захід визначенням найкращих фермерів та врученням цінних призів. Так, фермер Швець Володимир, власник ферми «Любисток», отримав найвищу нагороду за показники продуктивності та об’єми продаж молока – поїздку на Інвестиційний форум на Тенерифе (Канарські острови). На його господарстві середній надій на корову складає 5 800 л. Ще чотири ферми: 2, 3 місця, за показниками продуктивності, та 4 місце – ферма з найкращою якістю молока були нагороджені поїздкою на сімейну ферму до Польщі. Три фермерських господарства-переможці в номінації «Найкращі партнери» отримали безкоштовну доставку 20 т силосу.