Законопроект № 4046 про державну допомогу молодим фермерам ухвалено


Завдяки йому відтепер фермери до 35 років матимуть змогу першочергово отримувати державну підтримку на реалізацію своєї діяльності.

В Україні діє ЗУ «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», в якому держава підтримує підприємництво серед молоді, але в ньому не визначено пріоритетність підтримки фермерських господарств, які очолюють молоді люди. Це не сприяло ні створенню робочих місць у сільських місцевостях, ні розвитку фермерських господарств, ні сповільненню відтоку молоді з села.

Хоча внесок фермерів у розвиток та підтримку сільського господарства України зокрема й економіки нашої держави в цілому колосальний. 50% валової с/г продукції в Україні дають саме фермерські та особисті селянські господарства. Разом вони обробляють близько 9 млн сільськогосподарських угідь. На виробництві с/г продукції в нас спеціалізуються понад 50 тис. с/г підприємств, 92 % із яких – фермерські господарства.

Державна допомога фермерам здійснюватиметься через Український державний фонд підтримки фермерських господарств за рахунок коштів спеціального фонду бюджету (за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам»).

Законопроект № 4046 також врегульовує передачу земель вільного користування у власність фермерського господарства, що дозволить аграріям отримати доступ до державних програм підтримки та до фінансових кредитних ресурсів банків.

До речі, на фото учасники нашого проєкту – молода фермерська сім`я Рябіїв, власники сімейної молочної ферми «Шедевр».