Відбувся круглий стіл «Створення молочного кластеру в Волинській області на базі сімейних молочних ферм».


Присутніми були: представники Волинської ОДА, Горбенко Юрій Мефодійович – директор департаменту АПР Волинської ОДА, Михайло Корилкевич – ініціатор та інвестор проекту «Сімейні молочні ферми», ГС «Українська кооперативна федерація», представники ОТГ, банків, молокозаводів регіону, фермери та команда проєкту.

Всі присутні були ознайомлені з планами проєкту в області, а саме при реалізації кластеру:
-ОТГ отримають 51 родину самозайнятих фермерів а також податки в місцеві бюджети, розвиток інфраструктури і добробуту сімей;
-місцеві молочні підприємства отримають постійний гарантований прогнозований об’єм молока не нижче 1-ого ґатунку;

Відтак, створення молочного кластеру – це унікальна модель, яка підтверджена ООН, в тому числі фінансово. Аби проєкт став прибутковим як для Волині, так і для України в цілому, необхідно створити 40-50 сімейних молочних ферм. «Наразі вже є 48 заявок для участі у проєкті щодо створення сімейних молочних ферм, 3 з цих ферм уже будується, плюс 3, які вже в проєкті. Це 51 сімейна молочна ферма, які загалом можуть бути створені на Волині і стати повноцінними учасниками молочного кластеру», – наголосила Людмила Іващук в ході презентації. Однак, на тверде переконання ініціаторів проєкту, перспектива його успішної реалізації залежать від ефективної взаємодії інвесторів, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, у тому числі ОТГ, фермерів, а також банківських установ, які могли б надавати доступні кредити бажаючим створити СМФ.

В продовження спілкування, учасники заходу обговорили питання планової кількості сімейних молочних ферм у 2020 році та джерела їх фінансування, державної програми кредитування 5-7-9 % для підтримки розвитку фермерства у 2020 році, можливості обласної програми підтримки фермерів у 2020 році, підтримки на рівні ОТГ, тощо.