Відбулось відкриття першої крафтової сироварні проєкту на базі сімейної ферми «Юнікасоль»
Крафтова продукція – це по-справжньому гучний прорив десятиліття.
Для проєкту «Сімейні молочні ферми» відкриття першої крафтової сироварні на базі сімейної ферми «Юнікасоль» це не лише підтримка світового тренду споживання натуральних продуктів, але і важливий етап розвитку проєкту. Ця подія – старт активного виробництва крафтових сирів силами власників сімейних молочних ферм.
Віта Нечипорук розповідає про те, як відкрили свою ферму:
У становленні ферми нам дуже допомогло фінансово ТОВ «УкрМілкІнвест» та проект «Сімейні молочні ферми», які виділили безвідсотковий кредит на будівництво приміщення ферми, придбання обладнання для неї – доїльної установки, килимків, поїлок тощо. Ми уже повернули безвідсотковий кредит за будівництво ферми. А зараз маємо 33 корів. Тут нам теж допомогли «Сімейні молочні ферми» та ТОВ «УкрМілкІнвест», які дали кредит на придбання худоби, та держава, яка виділила дотацію на утримуваних корів та частково компенсувала вартість їх придбання.
Сироварня «Юнікасоль» має потужність виробляти 100 кг сиру на добу, що дозволить збільшити прибуток в 2,5 рази і більше на одному кг сирого молока.
Відкриття сироварні – один з кроків в створенні молочного кластеру на базі 3-х ОТГ – Здовбицького, Здолбунівського і Мізоцького. Це перший молочний кластер не лише в Рівненський області, але й в Україні.
В кластері вже працює кормоцентр, який здатний виробляти 1,4 тони комбікорму в добу, ветеринарний центр, учбовий центр. До кінця року буде введено в експлуатацію нетельне господарство з можливістю вирощування 150-200 нетелів в рік.
Серед присутніх на відкритті були: ініціатор та головний інвестор проєкту Михайло Корилкевич, заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг разом із начальницею департаменту АПК Надією Переходько, команда проєкту «Сімейні молочні ферми».
«Облдержадміністрація активно підтримує подібні проєкти. Дана родина – це гарний приклад їх масштабування, адже молочна ферма має замкнутий цикл виробництва. Наразі в області створено 16 сімейних молочних ферм, в яких утримується майже 300 корів. Держава, через різні Програми, підтримує такі ініціативи», – зазначив Сергій Гемберг.
Під час відкриття сироварні відбулось офіційне підписання Меморандуму про співпрацю та взаємодію між ОДА, облрадою та громадською спілкою «Українська кооперативна федерація» для розвитку сімейних молочних ферм на Рівненщині.
«Крафтове виробництво сиру на молочній фермі «Юнікасоль» – це також крок до створення молочного кластеру на базі Здолбунівської і Мізоцької територіальних громад. Зазвичай, крафтова продукція виробляється в невеликих кількостях, з використанням переважно ручної праці, коли за мету ставлять якість», – розповіла Надія Переходько.
Молочний кластер це об’єднання близько 40-50 молочних ферм з загальною кількістю 2000 голів ВРХ, які не просто одноосібно виробляють молоко, як сировину, а створюють розвинуту інфраструктуру навколо себе:
- утримання нетельного господарства на 200-500 голів
- функціонування молочного хабу з власною лабораторією
- послуги ветеринарного центру
- діяльність навчального центру, школи дорадництва
- відкриття кооперативних магазинів
- вирощування і заготівля кормів окремим фермерським господарством
Все разом дозволить створити лише в одному кластері приблизно 150 робочих місць