“Весела ферма” та “Молочна альтернатива” – будні фермерів в умовах війни


Сімейна молочна ферма “Весела ферма” працює на Волині. Альона з чоловіком Миколою побудували свою ферму за 2 тижні. Впевнені, що зовсім скоро сім’я Сосновських зможе поділитись досвідом такої швидкості будування із тими, хто будуватиме чи відновлюватиме ферми після Перемоги!Зараз на фермі, як і в більшості, труднощі із кормами. Пані Альона скаржиться, що ціна на комбікорм значно зросла: з 1грн до 1.60 грн – це суттєве збільшення витрат для утримання поголів’я. Але власні труднощі не зупиняють допомагати й іншим.

Альона Сосновська допомагає плести маскувальні сітки, після декількох днів вимушеної “зупинки” вже вийшла на роботу – економіка повинна працювати.Зазначимо, що багато фермерів учасників проєкту паралельно із веденням молочного господарства працюють й на інших роботах. Щоб наблизити Мир та Перемогу, не обов’язково воювати на фронті. Важливо бути там, де ти зможеш з усіх сил добре робити свою роботу і допомагати іншим, – це і є міцний тил.

10 км в одну сторону на велосипеді щодня долає Ігор Коц, фермер із Рівненщини, щоб збути молоко. На авто з такою ціною на пальне не вигідно, тому доводиться на велосипеді. Молокозавод, який забирав молоко раніше, зараз не працює.Власник СМФ «Молочна альтернатива», як і більшість, зараз працює з ветеринаром у телефонному режимі, аби отримати своєчасну кваліфіковану допомогу.

Крім того проєкт Сімейні молочні ферми і Укрмілкінвест допомогли з доставкою силосу і дали кошти в борг для його купівлі. Зараз на сімейній фермі забезпечено увесь процес на найближчий час.Пан Ігор, як і всі учасники проєкту, допомагає ЗСУ. Уже віддав на армію близько 70 л молока. Час від часу приходить волонтерка, якій СМФ «Молочна альтернатива» дає по 6 л молока, щоб роздавати тим, хто потребує. Давав на армію мішок картоплі, закрутки та сало. Як кажуть, з миру по нитці – голому сорочка.

А ще в сім”ї Ігоря Коца зараз живе сестра із сином, які приїхали з Харкова. Там у сестри залишився чоловік, який захищає рідний край. Історії таких людей змушують ще більше працювати у тилу.

Адже надійний тил – запорука Перемоги!