Уряд збільшив фінансування програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.


Кабінет міністрів на засіданні 12 травня прийняв постанову, яка розширює та вдосконалює державну підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. У 2021 році на програму передбачено 1,15 млрд грн, йдеться в повідомленні на Урядовому порталі.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко наголосив, що одним з пріоритетних завдань уряду є розвиток тваринництва, збільшення поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі молочних корів, нарощування сільськогосподарського виробництва та збільшення прибутковості господарств.

«Цього року програму з підтримки тваринництва доповнено ще двома напрямами, збільшено розмір бюджетних дотацій та відсоток відшкодування, а також розширено коло отримувачів підтримки», – додав він. Так, до бюджетної програми додано два нові напрями – дотація за утримання кіз та овець і дотація за приріст корів.

Також збільшено відсоток відшкодування за такими напрямами:
• з 50% до 80% – часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, генетичного матеріалу;
• з 30% до 50%, а сільськогосподарським кооперативам до 70% – часткове відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів;
• з 30% до 50% – часткове відшкодування вартості об’єктів зі зберігання та переробки зерна.

Загалом державна підтримка надаватиметься за шістьма напрямами. Серед них є важливі для розвитку молочного ринку:
• часткове відшкодування вартості племінних тварин, генетичного матеріалу та ін. – 350 млн грн;
• часткове відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів – 350 млн грн;
• часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції за рахунок банківських кредитів – 60 млн грн;
• спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів власного відтворення – 100 млн грн.

Нагадуємо про те, що ми допомагаємо фермерам нашого проекту отримувати всі можливі дотації для розвитку власного сімейного фермерського господарства.