У проєкті СМФ вже більше 100 ферм!


Сьогодні географія поширення нашого проєкту охоплює 8 регіонів і це переважно Західні області України. Проте, вже найближчим часом перші сімейні молочні ферми відкриються на Сумщині, Полтавщині, Миколаївщині, Черкащині та інших областях!

Лідером по кількості відкритих ферм в рамках проєкту є Хмельницька область. Тут функціонують 35 сімейних молочних господарств. В трійці найкращих областей знаходяться також Рівненщина (20 ферм) і Волинь (17 ферм).Як зазначив Михайло Корилкевич, ініціатор проєкту «Сімейні молочні ферми» під час третьої онлайн-зустрічі «Комітету порятунку молочної галузі України»: «Наш досвід показує, що кожну ферму потрібно розвивати як учасника кластеру із повноцінною інфраструктурою: ветеринарний центр, молочний хаб, нетельне господарство, кормовиробництво, тощо. В такому кластері кожна ферма приречена на успіх».

Молочний кластер — це локальна молоковиробнича група сімейних молочних ферм та інших суміжних підприємств в межах однієї або кількох сусідніх громад.

Громади зможуть мати власну, гарантовано якісну молочну продукцію, перспективи зростання попиту на продукцію рослинництва, розвиток ветеринарії. Це стимулюватиме розвиватись місцеву економіку та відроджувати сільські території.