СМФ протребують допомоги


В українських селах подекуди знайти роботу важко – так було до війни, а зараз тим паче. Після Перемоги, віримо, що ситуація кардинально зміниться. Але, як кажуть, хто шукає, той знаходить. Це, зокрема, і про наших фермерів. Ще у 2019 році вирішив розпочати власну справу – сімейну молочну ферму Вадим Рудинець. Так в одному з волинських сіл народилась СМФ “Молочна веселка”. Участь у проєкті для сім’ї Рудинець – це можливість працювати та заробляти вдома, на своїй землі. Особливо це відчулося після отримання державних дотацій, у чому допомагають фахівці проєкту.

На сьогодні, як і в усій країні, ситуація у фермерів важча, адже суттєво зросла собівартість виробництва молока: подорожчали корми, добрива, пальне тощо. Натомість зменшилась ціна на молокосировину. Ми вже згадували, що для населення це зменшення суттєве – в середньому на 25% (-2 грн/л), а то і більше. У період посівної такі коливання та дефіцити гостро відчутні. Людмила Рудинець розповідає, що і в такі важкі часи відчуває підтримку проєкту. Регулярно телефонують менеджери, ветеринар, які моніторять ситуацію на СМФ та допомагають вирішувати труднощі.

Одне телятко у СМФ зарізали, одне продали, решту вирішили годувати й залишити, для випоювання яких теж іде частина виробленого молока. Ще частину молока СМФ “Молочна веселка” віддає військовим 1 раз в тиждень на сметану та сир, а кухарі в школі готують з їх молока страви. У селі є переселені люди, яким фермери дають молоко безкоштовно.

Наголошуємо, що фермерські господарства були та залишаються основою молочного тваринництва. 73% усіх корів зосереджено саме в господарств населення, а в умовах війни вони мають більше шансів на виживання і продовження розвитку галузі після Перемоги. Коли ворожі дії охоплюють промислові ферми, одразу руйнується практично усе господарство і гинуть сотні, а то й тисячі тварин. Більш залежні вони і від інших труднощів та дефіцитів, в тому числі людських ресурсів. Саме тому сьогодні потрібно максимально підтримати сімейні молочні ферми, яких у проєкті наразі 164.

Долучитися і зробити свій внесок можна на наступних ресурсах. Навіть 10-50 гривень вагомі: гривня до гривні.у гривні: https://secure.wayforpay.com/payment/uaukrcoopfederation в доларах: https://secure.wayforpay.com/payment/usukrcoopfederation в євро: https://secure.wayforpay.com/payment/ukrcoopfederation