Сімейна ферма «Шедевр»


Ця ферма стала другою у Радивилівському районі та загалом восьмою на Рівненщині. Її власники – Оксана та Олександр Рябій разом з трьома дітками. Живуть вони у с. Довгалівка Радивилівського району Рівненської області.

«Я був в Польщі, Словаччині, але хотілось повернутись до дружини та дітей і розпочати власну справу» – розповідає Олександр. Тримаючи в господарстві шість корів та добре знаючи механізм догляду за ними, родина мріяла заробляти саме на молоці. Олександр шукав можливості розвивати господарство, збільшити поголів’я, та коштів на реалізацію такого задуму бракувало.

Інформацію про можливість залучення інвестицій Оксана з чоловіком знайшли в інтернеті. «Якось сиділи, обговорювали, читали… і зателефонували за вказаним на сайті проєкту телефоном», – згадує Оксана. До родини приїхали координатори проєкту, познайомилися і подивилися на господарство. І за кілька тижнів Рябії вже підписали договір про залучення фінансування у свою сімейну ферму, яку вишукано назвали «Шедевр».

«Всі запитують чому “Шедевр?” Ми хотіли зробити не так як всі, щоб відрізнятися». І справді, на такій сімейній фермі корови утримуються в комфортних умовах, на відміну від промислових. А їхні корови, за словами Олександра, встановлюють рекорди – дають близько 6 000 літрів молока на рік. Щодоби у «Шедеврі» збирають 164 літри молока.

Оксана розповідає, що завдяки проєкту сім’я познайомилась з багатьма людьми, їздила на різні ферми та постійно обмінюється досвідом. Сьогодні Олександр і Оксана мало в чому сумніваються. Зізнаються, що всі сумніви зникають у той момент, коли вони обговорюють плани на майбутнє. Після цього хочеться йти лише вперед!

«Жити в українському селі можна навіть краще, ніж десь у далекій Європі», – впевнено говорить господар ферми.