Сімейна ферма «Молочна альтернатива»


Про фермера з Балахович Ігоря Коца вже знають далеко за межами Володимиреччини.

“Наразі маємо вже 16 корівок”, – хвалиться фермер. – Тобто придбали ще трьох. Більшість корів вже давно у запуску, зараз ми готуємось до періоду отелення у січні, отам піде «жара», – посміхається у слухавку пан Ігор.

Кінець осені – початок грудня це період «простою» у коров’ячому фермерстві, адже в цю пору корови йдуть у запуск, коли прибутку практично нема, на відміну від витрат: годування ніхто не відміняв. А коли за спиною 16 крупних рогатих голів, то про корми треба подумати заздалегідь.

“Ціна на молоко в не сезон піднялась: нині у мене молоко приймають по 7 гривень за літр. Здаю близько 40 літрів в день, бо доїться зараз чотири корови. Маємо вже трьох теляток. а кормами запасся зарання: це жом, силос, сіно. Сіно заготували самі, інше – купували. Корми недешеві, тому в подальшому плануємо заготовлювати їх також своїми силами.”

За тиждень корови з-поміж іншого з’їдають один тюк силосу – це трохи більше 800 кілограмів). На перший час пан Ігор придбав кормів на суму 35 тисяч гривень. Більшість цієї суми пішла саме на силос.

“Ось зараз маю брати ще 40 тонн жому, це близько 15 тисяч гривень (300 гривень за тонну). Силос коштує 1400 гривень за тонну.”

Розвиватись, розповідає фермер, ще є куди: – “В першу чергу хочеться удосконалити процес доїння і зберігання молока, щоб не відставати від сучасних технологій. Планів багато. З Божою поміччю і з нашим завзяттям віримо, що все буде добре.”

Джерело: Володимирець City