Проект «Сімейні молочні ферми» на Координаційно-консультативній раді з питань місцевого самоврядування 28 січня 2021 року у м. Рівне


Сімейна молочна ферма – вигідний бізнес, на розвиток якого до того ж можна отримати суттєву фінансову підтримку. На цьому наголосив президент «Української кооперативної федерації» Михайло Корилкевич, презентуючи проект «Сімейні молочні ферми» учасникам Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування 28 січня 2021 року у м. Рівне.

Проект, спрямований на розвиток молочного тваринництва шляхом допомоги у створенні сімейних молочних ферм та молочних кооперативів на їх основі, на Рівненщині втілюється з 2017 року. Відтоді в області відкрили вже 16 молочних ферм, ще понад 50 заявок від охочих працювати у цьому напрямку нині розглядається. Загалом у восьми областях України діє 68 сімейних молочних ферм.

Чимало переваг завдяки створенню таких ферм можуть отримати й громади. Серед них – збільшення поголів’я ВРХ, створення нових робочих місць, суттєві інвестиції та додаткові надходження до бюджету.

З розвитком молочного кластера, до якого входять 10-20 сімейних молочних ферм, розвиватиметься й економіка та відроджуватимуться сільські території. Натомість громади зможуть мати власну, гарантовано якісну молочну продукцію, перспективи зростання попиту на продукцію рослинництва, розвиток ветеринарії.

«Хорошою перспективною молочного кластера є створення переробних підприємств, що дає змогу збільшувати додану вартість. Один з таких прикладів на Рівненщині – це сироварня з виробництва крафтових сирів, яка діє на базі молочної ферми «Юнікасоль», що у с. Буща колишнього Здолбунівського району», – зазначив керівник проєкту «Створення сімейних молочних ферм» Сергій Чернієнко.

Охочим створити сімейну молочну ферму ми допомагаємо фінансами, навчанням, кормами, будівництвом, а також надаємо кошти на купівлю корів. У середньому розмір інвестицій на одну сімейну ферму складає 1,3 млн грн.

«Кластерна модель об’єднання фермерів дає їм змогу ефективніше працювати та спільно розвивати виробництво й інфраструктуру. Відповідно, почати отримувати прибутки у такому разі фермери зможуть швидше», – резюмував Михайло Корилкевич.