Продовжуємо знайомитися з нашими фермерами!


На фото — власник ферми «Молочна альтернатива» Ігор Коц із синами. «Усе почалося з того моменту, коли на заробітках за кордоном мене “кинули”: працював сумлінно, але не заплатили. Повернувся додому, а тут сім’я, діти. Розумів, що треба щось міняти» — коментує Ігор про те, як з’явилась ідея на відкриття сімейної молочної ферми.

Спочатку Ігор ознайомився з інформацією в інтернеті та бізнес-планом молочної ферми. Потім, заручившись підтримкою рідних подав заявку на відкриття. Після цього вже влітку 2020 року було відкрито сімейну ферму на 15 корів. Знаходиться ферма у селі Балаховичі, що на Рівненщині.

Цілий день корови на пасовиську. Доять їх двічі на день — апаратами. У цьому допомагає мама Ігоря пані Марія. Вона 20 років пропрацювала дояркою в колишньому колгоспі. У день надоюють у середньому 130 літрів молока. Його зберігають у спеціальному холодильнику. Раз на день продукцію забирає молоковоз. «Окупитись при хороших надоях і хороших кормах зможемо за 2,5 роки» — коментує Ігор.

У сім’ї Коців п’ятеро дітей: одна донька і четверо синів. Вони всі допомагають татові на фермі. Ігор каже, що суттєва проблема — це брак робочої сили. Ігор з дружиною Ніною також активно навчаються та відвідують семінари, присвячені веденню молочної ферми.

«Поки що мене все влаштовує. Бо стартувати з нуля з браком досвіду і початкових знань у сфері ведення будь-якого бізнесу дуже важко. А працівники проєкту мене вчать, страхують» — додає чоловік.