Працюємо на благо України


Зі всіх джерел регулярно з’являється інформація про зростання цін на продукти, натомість ціна на сире молоко падає – фермери занепокоєні.Ми уже згадували, що із початку війни вартість фермерського і промислового молока зменшилась на 0,5-1 грн/літр. Дефіцит та зростання вартості пального, суттєве зростання цін на корми, зерно у свою чергу теж істотно знецінюють виробництво молока.Є ферми, із яких переробники взагалі перестали забирати молоко.

Фермери шукають вихід: безкоштовно роздають молоко військовим, переселенцям, на соціальні цілі; власноруч переробляють на молочні продукти: сири, масло, домашній сир; шукають альтернативні ринки збуту – місцеві магазини, соціальні мережі, сільські та районні базари тощо. Мова йдеться не про заробітки, а про елементарні потреби: забезпечення корів кормами, обробка землі та посів, сплата кредитів. Фермери додають: моляться і за закінчення війни, і за збереження поголів’я, адже в таких умовах тримати корів збитково, а щоб виростити корову потрібно 2 роки.

А це не тільки життя українського села. Менеджери проєкту ведуть постійні перемовини із молокозаводами. Так, за першу половину березня домовились про ціну на молокосировину на рівні лютого, з 15 березня – ще немає остаточної інформації, перемовини тривають.

Молоко, як одна із найважливіших складових продуктового кошика, повинне бути доступним і сьогодні, і після закінчення війни. А для цього нам потрібно максимально зберегти поголів’я, провести посівну та забезпечити сімейні молочні ферми всім необхідним.

До прикладу:

Уже понад 140 кг крафтових сирів перша крафтова сироварня передала в найгарячіші і найбільш болючі точки України. Маємо певність, що кожен військовий, та й не тільки, який його спробував, відчув не тільки ситість, а й усю любов та шану, що закладена працею фермерів.Сім’я Нечипоруків, вони ж «Юнікасоль», також забезпечують молоком людей, які на разі знайшли прихисток у Рівненській області. Серед них і багато немовлят та дітей, для яких молоко – основний продукт раціону.

Долучайтеся! Допомогти фермерам фінансово можна тут: https://secure.wayforpay.com/payment/uaukrcoopfederation