На крок ближче до створення кооперативу.


16 липня проведено робочу зустріч з мешканцями села Рогожани Устилузької громади за участю заступника начальника управління АПР ОДА Людмили Петриканин, заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби в області Анатолія Тимофіюка, секретаря Устилузької міської ради Людмили Касьян, начальника Волинського районного управління Держпродспоживслужби Надії Лозовицької, представника проекту “Сімейні молочні ферми ” Олександра Березюка.

Ініціатором зустрічі виступив Олександр Панасюк – власник сімейного фермерського господарства «Стара хата» (25 жовтня 2019 року у Володимир-Волинському районі відкрито першу сімейну молочну ферму» на 25 голів ВРХ з молочним залом).
В планах господаря створення обслуговуючого кооперативу, тому і зібрав усіх для розмови.

Селян проінформовано про суть обслуговуючої кооперації, можливості та переваги, розказали про програми державної підтримки з державного та обласного бюджету, створення сімейних ферм, преференцій для них, оподаткування, ринку земель, якість молока, цінову ситуацію. Як завжди це буває при таких зустрічах: бурхливо і голосно, серйозно і весело, але з розумінням.

Сьогодні об’єднання власників ОСГ і фермерів у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи – це чи не єдиний спосіб спільного вирішення цілої низки проблем сільського буття: формування товарних партій виробленої продукції, спільна, вигідна реалізація, більша ціна; спільне придбання насіння, ПММ, ЗЗР за гуртовими цінами.

По завершенню дискусії відвідали сімейну ферму. Корови якраз були на випасі. Олександр – справжній газда, створив культурне пасовище, покращений травостій, розділив електропастухом на ділянки: є і випас, і сінокіс.

Зустріч вийшла продуктивною та наблизила на крок ближче селян до створення кооперативу.

Проект “Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села” впроваджується Рівненським обласним благодійним фондом “Любіть Україну” у рамках спільного проекту Уряду Швеції та ПРООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”, що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.
🇸🇪🇺🇦

За даними: Управління агропромислового розвитку Волинської ОДА