Молочний кластер у Горохівській громаді?


13 травня 2021 року, відбувся семінар-навчання з питань розвитку сільського господарства для старост Горохівської міської територіальної громади.

В семінарі-навчанні взяли участь голова Горохівської міської ради Віктор Годик, начальник управління агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко та директор Волинського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Світлана Соколовська.    

Начальник управління агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко поінформував присутніх про можливості державної підтримки агропромислового комплексу: тваринництва, рослинництва, бджолярства, садівництва та ягідництва. Присутні обговорили можливість страхування посівів, пільгового кредитування для фермерів.

Про вигідний бізнес у сімейних молочних фермах та можливість створення «молочного» кластеру у Горохівській територіальній громаді розповіли представники «Сімейні молочні ферми» Сергій Чернієнко та Оксана Ніколенко.

На сьогодні для проекту потрібно відібрати дві найбільш зацікавлені у співпраці територіальні громади Волині для створення невеликих молочних кластерів із сімейних молочних ферм.

Що таке молочний кластер? Це локальна молоковиробнича група сімейних молочних ферм та інших суміжних підприємств в межах однієї або кількох сусідніх громад.

Громади зможуть мати власну, гарантовано якісну молочну продукцію, перспективи зростання попиту на продукцію рослинництва, розвиток ветеринарії. Це стимулюватиме розвиватись місцеву економіку та відроджувати сільські території.

Робота щодо відбору буде розпочата там, де є зацікавленість старост, власників ОСГ, які утримують корів.

 «Створення сприятливих умов для зміцнення потенціалу громади на основі ефективного функціонування та економічного розвитку агропромислового сектору – завдання, над якими ми усі активно працюємо», – наголосив міський голова Віктор Годик та запевнив присутніх щодо максимального сприяння та фінансової підтримки громади.

Юрій Горбенко зазначив, що Горохівська територіальна громада, де планують об’єднати понад 10 сімейних молочних ферм у кластер, стане пілотною у Волинській області.