Криза і реформа малого і середнього бізнесу в час глобальних викликів в Україні.


Криза і реформа малого і середнього бізнесу в час глобальних викликів в Україні. Період карантину в країні змушує бізнес пристосовуватися і шукати нові форми роботи, включаючи віддалену, і при цьому є хорошим приводом для уточнення сенсів своєї діяльності та перегляду стратегічних питань. Розвиток сімейних молочних ферм має свої особливості. Зрозуміло, що перевести догляд корів у віддалений режим неможливо, тож основна діяльність лишається незмінною, лише з привнесенням особливих вимог з безпеки згідно з медичними рекомендаціями. Проте, одночасно, ми проводимо грунтовну роботу над вивченням можливих сценаріїв розвитку кризи, для корекції та вдосконалення власної стратегії, адже ми розуміємо, що виклики, з якими зіштовхнувся світ, мають всезагальне значення. 

До розвитку проекту Сімейних молочних ферм ми завжди залучаємо кращих фахівців та експертів з різноманітних сфер. Зокрема, у нас давні партнерські відносини з одним з кращих бізнесових навчальних закладів країни – Львівською Бізнес Школою, членом академічної ради якої є ініціатор проекту СМФ Михайло Корилкевич. Тож нам було важливо озвучити питання та почути коментар відомого експерта та мислителя Михайла Вінницького щодо оцінки перспектив проекту СМФ у світлі наявних викликів, зумовлених початком світової кризи. Загальне міркування – ринки країн, включаючи ЄС, будуть мати тенденцію до звуження імпорту, що вимагатиме для України більшого зосередження на розвитку внутрішнього ринку.

Ключовий фактор успіху – підвищення ефективності та продуктивності сільського господарства, впровадження сучасних технологій. Також вбачається перспективним відновлення зв’язки село-місто, повернення до концепції «бабці на селі» та активної підприємницької родини, як підтримуючого і подекуди рятівного елементу виживання у важкі 90-ті роки. Зазначимо, що в цю концепцію ідеально вписується саме наше бачення розвитку молочної галузі і села через створення сімейних молочних ферм, які поєднують в собі сучасні технології та родинний характер відносин.

Пропонуємо переглянути коментар Михайла Вінницького під час проведення онлайн-вебінару «Три сценарії розвитку кризи: три стратегії виживання для бізнесу».

Теми про сімейне підприємництво, соціально-відповідальну діяльність, розвиток громад будуть основними на форумі в Дубно у червні 2020 року.