Хроніки фермерів проєкту


Посівну закінчили! Уже все зійшло. Такими успіхами ділиться із нами Остап’юк Євгенія із Рівненської області. СМФ “Молочна хатка” пані Євгенії відкрилася ще у 2019 році.

Діти сім’ї Остап’юків залишилися вдома, біля батьків. Донька-студентка займається онлайн, студенти повертаються до практичних занять офлайн, але поки свою дочку не відпускають – страшно.

Продовжують займатися добрими справами: відносять молоко, щоб жінки пекли паски, хліб та передавали для армії, а ще до них приїжджали волонтери, брали молоко та відвозили на Київщину.

Наразі пані Євгенію, як і інших фермерів, хвилює закупівельна ціна на молоко, адже вона, вкотре наголошуємо, суттєво зменшилась. Коли отримують 50 л в день, то можна переробити самостійно, а коли, наприклад, 150 л – це уже питання, тому фермерка каже: “Добре, що і так забирають”.СМФ “Молочна хатка” проблема дефіциту пального теж добряче спантеличила. Але цим людям, як кажуть, немає ціни, ви лишень послухайте, як вміло вони вийшли із ситуації.

Бензин зливали в каністру зі свого авто, а в бак заправляли дизель, бо інакше на заправках не відпускали, продають лише в бак. А що робити – тільки так можна було дістати дизпаливо, щоб засіяти землю. Задля таких людей, які не бояться перешкод і вперто їх долають, і працює проєкт. Таким фермерам потрібно допомагати різносторонньо і працювати разом з ними, аби розвивати вітчизняну молочну галузь і тим самим підтримувати економіку, ЗСУ і всю країну.

Усі батьки, чиї діти навчаються зараз онлайн, знають, як це важко і для дітей, і для батьків. Але крім навчання, домашні турботи теж ніхто не відміняв. Особливо, коли у власності є ще й сімейна молочна ферма.

Ось і в Євгенії зовсім немає вільного часу: діти вдома, займається з ними онлайн, але раз на тиждень дозволили офлайн, а ще й ферма – зранку до вечора роботи вистачає. Сім’я Євгенії та Валерія Волицьких проживають на Хмельниччині. У 2019 році відкрили власну “Молочну імперію”. Дітки підростають, навіть не думали про виїзд. Давали прихисток тимчасово переміщеним людям, але ті вже поїхали. Наразі мають вільну хату, тому, хто шукає житло, можуть звертатись.

Зараз “Молочна імперія” має 12 телят, серед них і Байрактар та Джавеліна. Ще є корм, але надіються на пасовище. Мають можливість реалізовувати молоко, але також знизили закупівельну ціну. Ветеринар проєкту телефонує регулярно, менеджер також на зв’язку. Нещодавно Валерій з Євгенією придбали насіння кукурудзи та корми в проєкті, була доставка. Сім’я повністю задоволена співпрацею.

Нагадуємо, що на період воєнного стану ми припинили експансію проєкту, але працюємо для збереження і підтримки наявних 167 СМФ. Кожна із них – незамінна ланка не тільки проєкту, а й молочного тваринництва України.

Щоб підтримати фермерів проєкту Сімейні молочні ферми, Ви можете задонатити навіть декілька гривень за наступними посиланнями:
у гривні: https://secure.wayforpay.com/payment/uaukrcoopfederation
в доларах: https://secure.wayforpay.com/payment/usukrcoopfederation
в євро: https://secure.wayforpay.com/payment/ukrcoopfederation