Історії фермерів проєкту


У “Молочному диві” живе Перемога. Щоправда, зараз мова про телятко із такою кличкою, яке одне із 4-ох, що народились під час війни. А ще серед них є й “Вік” – переможець.

“Молочне диво”, як вже, мабуть, зрозуміло – сімейна молочна ферма. Це одне із перших господарств-учасників проєкту. Ферма успішно працює з 2019 року у Волинській області. Її власниця Надія Юхимчук залишається вдома разом із своєю ріднею та корівками, які вже теж як рідні. Щотижня фермерка передає сир, молоко, сметану для жінок, які готують страви і надають волонтерам, а ті везуть у Бучу, Ірпінь, Миколаїв. Сім’я переселених людей з Броварів теж приходила за молоком і їм у СМФ давали свій продукт безкоштовно.

Закупівельна ціна на молоко “Молочного дива” знизилась, як і для всіх господарств населення. Юхимчуки зазначають, що зіштовхнулись з дефіцитом насіння кукурудзи і обмеженням на купівлю пального. Але велику підтримку СМФ отримує від ветеринара проєкту. Вагомі для Надії й поради бухгалтера, яка завжди відповість на всі питання. Інші спеціалісти також радо допомагають у разі потреби.

Зараз фермерка утримує 70 голів корів! Каже, що до праці звикла, якби ще стабільності… Не дивлячись на велике господарство пані Надія ще й вишивати встигає! Уявіть, яка сильна духом ця працьовита жінка!

Надія Юхимчук зазначає, що ще до війни люди здають худобу, а за сімейними фермами майбутнє! І вірить в перемогу.Впевнені, що зовсім скоро у кожному українському домі оселиться Перемога. І це буде не телятко, або не тільки воно, це буде Перемога світла над пітьмою. Це буде величне свято Воскресіння України.

Віктор Федоренко ось уже близько двох років має власну сімейну ферму під символічною назвою “Едельвейс”. А чи знали ви, що рідкісна квітка едельвейс занесена до Червоної книги, а слово із німецької перекладається як благородний білий? Це символ кохання і щастя.

А “Едельвейс” пана Віктора із Житомирщини – символ життя для двох корівок, яких фермер на власному авто привіз із с. Вишневе, де падали ракети та нищили все навколо себе. Сім’я, що утримувала ферму, разом із маленькими дітьми виїхала і залишила ферму на матір, а вона одна не справляється і тому почала розпродавати корів. Дві із них доповнили господарство пана Віктора.

Сім’я Віктора Федоренка поряд із ним. У селі тихо, але бувало, що ракета пролітала дуже чутно. Не багато переселенців, в основному ті, хто мали дачі в селі. Фермери планували ферму на 30 голів, та війна внесла свої корективи, тому плани трішки зміщуються. Крім корівок, в “Едельвейсі” є також четверо теляток, а ще деякі народжувались кволими і не виживали. Господарство забезпечене кормами, мають і землю, і трактора. Лише труднощі з насінням та пальним, яке і дороговартісне, і в дефіциті, а ще впливає ціна за молоко, яку суттєво зменшили.

Два місяці Віктор не мав збуту молока. Фермер сам возив за 30 кілометрів, щоб здати. Трохи роздавав. А ще у сім’ї Федоренків 8 дітей, тож і вдома молоко розходиться. Налагодилась реалізація лише з 25 квітня за сприяння проєкту. Допомагає і менеджер, постійно телефонує, а ветеринар проєкту своїми консультаціями навіть трохи підівчив самого Віктора, тим не менш також залишається на зв’язку.