Яка модель розвитку молочної галузі потрібна Україні?


«Для розвитку молочного скотарства і молочної галузі необхідне інвестування. Щоб збільшити в 2030 році поголів’я ВРХ до 1,75 млн голів, а виробництво молока — до 11 млн т і при цьому переробляти 9 млн т, щорічно потрібно інвестувати в галузь 90 млрд грн.

Держава має в цьому брати активну участь, взявши за приклад модель ЄС, де від 50% витрат виробників компенсується державою», — зазначає Вадим Чагаровський, голова ради директорів «Спілки молочних підприємств України».

За його словами, Україна повинна йти шляхом комбінованої моделі, акцентуватися в молочному скотарстві на розвитку індустріальних ферм і перетворенні домогосподарств на сімейні ферми.

«Останніми роками збільшується кількість населення світу, зростає попит на тваринний білок, тому сільськогосподарська політика ЄС стимулює розвиток тваринництва. Сьогодні в країнах ЄС є надлишок молочної сировини. Така політика і підтримка, яка надається виробникам і переробникам, дає можливість розвивати молочний бізнес. Поруч із ЄС молочний ринок України незахищений, адже ті умови асоціації, які підписувалися раніше, не захищають вітчизняне тваринництво та переробку», — зазначає Вадим Чагаровський.

Він відмітив країни, де молочна галузь успішно розвивається. Як приклад, Ірландія, де зосередились на дрібнотоварному виробництві молока, а фермери утримують до 100 корів. При цьому в країні виробляють 5 млн т молока на рік.

Джерело: AgroPortal.ua

Ми приєднуємось до слів Вадима і пропонуємо вже готову модель розвитку молочного ринку України через створення сітки сімейних молочних ферм. Сподіваємось на плідну співпрацю з відновленим Міністерством аграрної політики на державному рівні.