Пройшла зустріч проекту «СМФ» з заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.


19 листопада ми взяли участь у важливій зустрічі на Волині з заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Тарасом Висоцьким.

«У 2020 році Волинь входить у топ-3 регіонів України із розвитку тваринництва та садівництва, є лідером з державної підтримки цих галузей. Окрім цього, регіон в авангарді по створенню родинних молочних ферм» – заявив заступник Міністра на зустрічі.

Приємно бачити підсумки роботи, яку ми разом провадили минулого року, завдяки якій вперше у Постановах 106 та 107 з’явився профіль СФГ для отримання державної підтримки. Сьогодні ми продовжуємо працювати над пропозиціями до Стратегії розвитку тваринництва до 2030 року, де окремо мають бути прописані сімейні фермерські господарства молочного напрямку. Чітко прописавши СФГ у стратегії, держава мотивує особисті селянські господарства до перетворення на СФГ. А це і нові робочі місця і податки у місцеві бюджети і якісні партії молока.

Тарас Висоцький озвучив напрямки державної підтримки для фермерів, які плануються у 2021 році. З метою стимулювання розвитку фермерських господарств, шляхом внесення змін до Земельного кодексу України та Закону України «Про фермерське господарство» законопроектом 4046, пропонується:

•передбачити можливість надання грошової допомоги за рахунок коштів державного бюджету фермерському господарству, голова якого – у віці до 35 років;

•розширити перелік земельних ділянок, що відносяться до земель фермерського господарства на праві постійного користування з можливістю викупу безвідсотково з розстрочкою до 10 років по ціні нормативно грошової оцінки землі.

Ми дуже цінуємо наші партнерства і довіру від фахівців Міністерства. Приємно, що наші ініціативи були підтримані. Продовжуємо продуктивно працювати разом!