Як працюють ферми в умовах війни?


Майбутнє. Така символічна назва ферми цілком відповідає оптимістичному Назару – її власнику. СМФ працює у Полтавській області. Зараз фермер здає молоко перекупам – приймають по хорошій ціні. Адже молокозавод-партнер наразі не працює. За час війни у СМФ народилось 1 телятко, очікують ще на трьох.Раніше у селі, де проживає сім’я фермерів, було дуже чутно вибухи. Зараз – спокійніше, адже окупантів відігнали до кордону. У селі багато переселених осіб. Назар Діхтяр дає молоко усім: хто може, оплачує, хто не має такої можливості, отримує безкоштовно.150 л молока фермер віддав волонтерам, які відвезли молоко у Харків. Віримо у майбутнє. Для цього у нас предостатньо аргументів.

У нього ніхто не вірив. Згадує фермер із Вінницької області Микола Поляруш. Перед відкриттям ферми минулого року у селі ніхто не вірив в те, що у Миколи вийде відкрити ферму і заробляти. А у нього все вийшло.

Фермер справляється, у господарстві все є, всього вистачає. Вже посіяв яру пшеницю. У телефонному режимі співпрацює із ветеринаром проєкту. Донька-випускниця скоро допомагатиме батьку предметно, так як планує вчитися на ветеринарного лікаря. За час війни у СМФ народилося телятко із кличкою Казка. Дружина з донькою неоціненно допомагають на фермі.

Місяць молокозавод не приймав молока, довелося самому викручуватись. Вже більше тонни молока Микола Поляруш віддав для військових, територіальної оборони. Раз у тиждень фермер дає банку молока для сім’ї переселених людей з дітьми.

А ще пан Микола згадує давні історії своїх бабусь та дідусів, що пережили Другу світову війну: як не було що їсти, і вірить, що скоро знову запанує мир. Усі віримо!