Фермери проєкту підтримують ЗСУ та постраждалих від війни


Сімейна молочна ферма Миколи Поляруша у Вінницькій області розпочала роботу не так давно – з листопада минулого року. Через війну пан Микола, як і всі фермери, працює не лише для власних потреб, а й активно допомагає благодійністю.Близько тисячі кілограм молока з початку війни фермер передав Збройним силам України, ще стільки ж – тимчасово переміщеним особам та населенню. Молоко у звичайних 5-ти літрових пляшках Микола Поляруш привозить у місцеву школу та садочок, де готують їжу для територіальної оборони. І його ніколи не буває забагато, як і не буває забагато людської доброти та чуйності.

Олена Савенко та її чоловік Анатолій Кречківський – власники СМФ «Господар» у Вінницькій області. Ми мали можливість ще раз поспілкуватися із цією родиною. Розповіді про їхні, здавалося б, звичайні фермерські будні надихають.У село, де проживають фермери, приїхало чимало тимчасово переміщених осіб, більшість – із Харкова. Серед них, зокрема, є багатодітні сім’ї з малолітніми дітками, а також 8 дітей з інвалідністю.

Сім’я Олени та Анатолія забезпечують їх молоком. Лише за 14 днів березня фермери передали їм 1330 кг молока. Крім того, печуть пиріжки для територіальної оборони, для яких теж використали близько 100 кг молока.

Пані Олена розповідає, що через скрутну ситуацію почали трішки менше давати коровам кормів, зокрема, буряка, через що зменшилися і надої. Останні дні сім’я частково реалізовує молоко для населення – аби хоча б «відбити» на пальне, яке суттєво здорожчало і є в дефіциті. Зіштовхнулися фермери і з дефіцитом насіння для посівної. У cім’ї не було кукурудзи на посів, але цим сімейну молочну ферму забезпечить Укрмілкінвест – спеціалісти проєкту вже передали кукурудзу Новою поштою.СМФ «Господар» попри власні проблеми та труднощі допомагає іншим. Скільки в людині доброти – стільки в ній і життя.

Якщо Ви бажаєте долучитися до допомоги Сімейним молочним фермам, це можна зробити за посиланням: https://secure.wayforpay.com/payment/uaukrcoopfederation