Cімейна молочна ферма «Молочна долина»


Знайомтесь, родина Базюк з Волині. Вони — власники сімейної молочної ферми «Молочна долина».

«Уперше я побувала на зборах, присвячених темі сімейних молочних ферм у березні 2019 року. Невдовзі з делегацією від нашого району відвідала екскурсії на ферми, де нам проказали вже успішно працюючі та розповіли про переваги такого бізнесу. Порадившись з родиною, вирішила і собі спробувати відкрити молочну ферму», – розповідає пані Валентина.

Останні роки Валентина мешкала в Яворові. Тоді їй доводилося щодня їхати до Львова в інфекційну лікарню на роботу, поки чоловік їздив на заробітки до Польщі. Пізніше сім’я переїхала до батьків на Волинь. На той час у Валентининої мами вже було чотири корови, продукти від яких вона продавала на місцевому ринкові. Валентина розповідає, що основна причина чому наважились відкрити молочну ферму – це давня мрія започаткувати власну справу, аби чоловіку не доводилось їздити на заробітки за кордон і на тривалий термін розлучатись із сім’єю.

Базюки взялись за реалізацію проєкту і в червні розпочали будівництво корівника. В новому помешканні для корів зробили каналізацію для стоку, поїлки з водою, спеціальне покриття у стійлі, вентиляцію та денне освітлення. Придбали сучасний доїльний апарат та холодильник для молока. З усім допоміг наш проєкт.

Розпочала родина з 15 корів і вже планують розширюватись. Молоко здають на місцеве молокопереробне підприємство.