Байрактар та Джавеліна вже у СМФ!


Історія фермерського тилу, де в умовах війни народжуються телятка. 6 теляток від 24 лютого з’явилось у сім’ї Правдюків, власників СМФ “Молочний край”, Рівненська область. Двоє із новонароджених теляток назвали найсучаснішими іменами… Байрактар та Джавеліна

Впевнені, не треба пояснювати іх значення

Ветеринар проєкту завжди на зв’язку у телефонному режимі, уже була необхідність у ветпрепаратах, які від проєкту отримали Новою поштою.За час війни СМФ Правдюків молоко на молокозавод не здають, оскільки зріс попит на молоко та молочні продукти серед місцевого населення, а враховуючи, що сім’я ціну на свій товар не підняла, у них все розбирають, ще й мають попередні замовлення.

Зберігається проблема з пальним, як у всіх. Окрім того, що зросла ціна, ще й дефіцит, як знаходять, де придбати, то обмеження на купівлю – це ніщо для трактора. Також СМФ “Молочний край” шукають кукурудзу.

Раніше купували насіння в Харкові, тепер цього заводу немає. А ще потрібно знайти міндобриво. Проблем та турбот у фермерів вистачає.Понад 300 л молока фермери віддали безкоштовно для жінок, які готують на потреби армії – це і молоко, і кисломолочний сир, і кефір. А ще для випічки військовим сім’я Правдюків надавала цукор, яйця, олію. Окрім продуктів Маша Правдюк збирає одяг своїх дітей, щоб завезти в місто, де збирають для тих, кому він зараз необхідний.Коли почалася війна, Маші подзвонив брат із Варшави, щоб вони їхали до нього, а їхній синочок Захар сказав:- Мама, а хто наших корів захищатиме, якщо ми поїдемо, вони ж помруть без нас?

Надіємось, зовсім скоро нас ощасливить Перемога і захищати Україну більше не доведеться. Байрактари та Джавеліни сприяють цьому. А фермерський фронт допомагає.