3 роки від створення першої сімейної ферми в межах проєкту — ферми сім’ї Никончук у селі Стара Мощаниця


Сьогодні родину Василя й Наталі Никончуків знають як фермерів-першопроходців, що назвали свою ферму “Відродження” — назва стала символічною для фермерства в регіоні в цілому. Однак це був тернистий шлях. Адже – крім жартів – на початку роботи ферми не всі розуміли вчинок цієї сім’ї. Не всі сприяли її розвитку.

Родина Никончуків, яка зважилася розпочати сімейний бізнес, на той час утримувала три корови. Ще сім корів було докуплено завдяки проєкту. «Звісно, це ризикована затія, але хто не ризикує — не отримує прибутків. Але нічого страшного у цьому немає, це значно краща перспектива, аніж їхати на заробітки десь у світ» – стверджувала Наталія Никончук.

Тепер Наталія може сама порадити фермерам-початківцям, як організувати роботу на фермі. Жінка активно відвідує майстер-класи, семінари, ділові зустрічі з фермерства. Отримує відзнаки за досягнення, але не вважає їх лише своїми. Ферму ж відкривали усією родиною. Тож найменше досягнення – це заслуга кожного члена родини.

Також Наталія активно розвиває сільський туризм і влітку відкрила для відвідувачів агросадибу “Панський маєток”. Відвідувачі можуть активно відпочити, помилуватись затишною природою, порибалити, покататись на коні і почастуватися сирами і молоком з сімейної ферми.

Сторінка садиби тут: Екоагрохата “Панський маєток”

Сім’я Наталії та Василя стали першовідкривачами. Вони з гідністю витримали цю почесну роль, ставши успішним взірцем для нових кандидатів на участь у проекті. Побажаємо сім’ї Никончук утримувати цю енергію розвитку! Ми ж зі свого боку завжди будемо поруч, готові підтримати та спрямувати.