27 грудня пройшла зустріч з представниками департаменту сільського розвитку Мінекономіки України


27 грудня 2019 року у департаменті сільського розвитку Мінекономіки під головування заступника директора департаменту – начальника відділу формування політики сільського розвитку С. Шупика відбулась чергова робоча зустріч з обговорення шляхів розвитку сімейного фермерства, зокрема, створення сімейних молочних ферм.


Фахівцям департаментів сільського розвитку та аграрної політики О.Зубенко, Н. Присяжнюк, О Сіроштану, першому заступнику генерального директора Укрдержфонду Ю.Романюку, науковому співробітнику ННЦ «Інститут аграрної економіки» Л. Тулушу, заступнику виконавчого директора Асоціації сільських рад та об’єднаних громад Н.Морозюк і фермеру з Київської області С. Зінченку представники спільного проєкту Української Кооперативної Федерації та УкрМілкінвест «Створення сімейних молочних ферм»: фінансовий радник проєкту Л.Іващук, керівництво Української Кооперативної Федерації М. Корилкевич і З. Свереда, керівник фонду «Любіть Україну» О.Лісовський та представник департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА О. Гордієвич презентували проєкт «Розвиток сімейних молочних ферм».


В рамках його реалізації у Волинській, Рівненські та Хмельницькій областях на засадах державно – приватного партнерства із залученням ресурсів донорських організацій пропонується створити 100 сімейних молочних ферм, об’єднавши їх у сільськогосподарські кооперативи.
За підсумками обговорення учасники зустрічі домовились протягом січня 2020 року спільно підготувати уточнені пропозиції щодо:
– механізмів та обсягів його фінансового забезпечення;
– потреб у змінах і доповненнях до порядків використання коштів, передбачених у державному бюджеті на 2020 рік;.


Також учасники зустрічі обговорили першочергові заходи із залучення до реалізації проєкту ресурсів органів виконавчої влади, місцевих громад та донорських організацій і зазначили на доцільності розроблення за участі фермерів плану заходів з розвитку сімейних молочних ферм в Україні.
Наступну робочу зустріч заплановано провести до кінця січня 2020 року.