24 листопада 2021 року відбувся Всеукраїнський молочний форум 2021


24 листопада 2021 року відбулася непересічна подія для молочного ринку України – Всеукраїнський молочний форум 2021. Команду проєкту Сімейні молочні ферми та Ukrainian Cooperative Federation на заході представив ідеолог та засновник проєкту Михайло Корилкевич.

Форум зібрав багатьох представників ринку, яким небайдужа доля молочної галузі України. Серед учасників та гостей заходу були присутні Ірина Висоцька, координатор компонента «Молочний сектор», Вадим Чагаровський, голова спілки «Спілка молочних підприємств України», Михайло Романов, керуючий партнер групи компаній «The Owners» та інші представники влади і бізнесу.

Під час форуму учасники мали можливість розповісти про наболіле: кризовий стан галузі, дефіцит якісної молочної сировини, недостатня державна підтримка, зростання імпорту та разом знайти шляхи для покращення ситуації. Виступ Михайла Корилкевича був присвячений сімейним молочним фермам, які здатні стати дієвим інструментом для виведення галузі з кризи. Адже трансформація одноосібних селянських господарств в ефективні сімейні молочні ферми дозволяє вирішити такі важливі завдання, як покращення якості сировини та збільшення обсягів її виробництва. Саме цього не вистачає українській молочній галузі.Важливість впливу сімейних молочних ферм на молочну галузь відзначив Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України. «Є сегмент, який наразі нішевий, але показує гарні результати – сімейні молочні ферми. Ця ніша може стати досить серйозним гравцем у перспективі 3-5 років», – зазначив він під час виступу на форумі.Вадим Чагаровський відмітив:

«Головне завдання проєкту «Сімейні молочні ферми» – трансформувати 1 млн одноосібних селянських господарств у близько 40 000 сімейних ферм, щоб на сімейній фермі було мінімум 25 корів. Це дозволить підвищити якість, зменшити вартість логістики та створить окремі сировинні зони».Різнобічна підтримка, яку отримують фермери-учасники проєкту «Сімейні молочні ферми» включає юридичні, ветеринарні, бухгалтерські, дорадчі послуги, а ще фінансування на вигідних умовах придбання ВРХ та обладнання, будівництво корівника. Завдяки цьому фермери можуть сконцентруватися на виробництві якісного молока.

Це пришвидшує окупність бізнесу, яка в середньому досягається за 4 роки.Крім цього, Михайло Корилкевич звернув увагу на значний імпакт-ефект, який несе в собі проєкт: можливість людям започаткувати власний бізнес на селі, зменшення безробіття в сільських регіонах, збільшення надходжень у місцеві бюджети тощо.

Загалом досягнення цілі проєкту «Сімейні молочні ферми» – відкриття 5 000 ферм створить понад 20 000 робочих місць, забезпечить виробництво понад 10% молока в Україні та покращить сумну статистику зменшення поголів’я ВРХ.